Yakın Yüzler Fotoğraf Projesi

''Yakın Yüzler” uzun zamandır üzerinde düşündüğüm, içimde evirip çevirdiğim bir projeydi. Portre çekimlerim sırasında farklı alanlardan sanatçılar ve iş insanları ile sohbet etme fırsatım oluyordu. Kendi alanlarında başarılı, bazıları dünyaya bir iz bırakan ve tutarlılıkla bu izi süren insanlardı. Hepimiz onları yaptıkları iş üzerinden tanıyorduk. Seviyorduk, gıpta ediyorduk hatta bazen onların yerinde olmak istiyorduk. Bazen de kıskanıyor, özeniyorduk.
Peki ya onlar? Onlar kimi seviyordu? Neye seviniyor, neye üzülüyorlardı? Hayalleri neydi? Hayal kırıklıkları var mıydı? Nelerden ilham alıyorlardı? kendi özel alanlarında vakit buldukça neler yapıyorlardı. Neleri yapmayı seviyor ve deşarj oluyorlardı. Bize benzer tarafları var mıydı? peki ne kadar benzerdi ...Ya Olmazsa olmazları..
“Yakın Yüzler” bu sorularla başladı. Uzun çekim günlerinde her bir portreyi çekerken iç içe geçtik. Bir kareye tüm bu soruların yanıtlarını sığdırmaya çalıştım. Projenin adı da böyle ortaya çıktı. Hem çok yakın hem de çok uzak olan isimleri bizlere daha yakın kılmak istedim. "

Bilinmeyen yönleri ile tanıdığım bu değerli kişilere ait fotoğraflarım 16 Eylül 2019'de Şişli Terakki Sanat Galerisinde sergilenecektir.


Copyright © All rights reserved.
Using Format